Nejsme jen tělo!

Jednoho dne jsem narazila na Instagramu na projekt jedné Italky, v rámci kterého fotily ženy fotky v prádle a měly na sobě různé nápisy. A mě to nadchlo. Řekla jsem si „To je dokonalé!!“. Přesnou message tohoto projektu nevím, jelikož popisek byl v italštině, ale já si to vzala po svém. Nesmíme soudit druhé podle jejich vzhledu! Nevíme, čím si prochází, ani kdo jsou, ani jaká je jejich duše. Vidíme jen tu jejich tělesnou schránku a podle toho tak často soudíme?! STOP!

 

A pak jsem si řekla, proč sakra něco takového nevzniklo v Česku? To musíme napravit.

 

Osud mi přál a k mému nápadu se připojily ty správné ženy, vlastně skoro samy od sebe. Ženy, jejich příběhy jsem už v minulosti publikovala na blog. Ženy, jejich osudy znám a jsme spolu v kontaktu – no lépe se to sejít nemohlo!

O čem tedy bylo to naše focení?

Kdyby holky na téhle fotce neměly nápisy, spousta lidí by si mohla říct něco ve smyslu:

 

„Ježiš, té holce lezou kosti, měla by příbrat“.. JENŽE „TA HOLKA“ SI PROŠLA ANOREXIÍ a až teď si vybudovala zdravý vztah k sobě a jídlu.

 

„Panebože, proč má ta holka zelené vlasy?“….JENŽE „TA HOLKA “ JEŠTĚ NEDÁVNO ŽÁDNÉ VLASY ANI NEMĚLA, PROTOŽE PŘI CHEMOTERAPII VŠECHNY ZTRATILA.

 

„Ta potetovaná holka je nejspíš kriminálnice!“ …JENŽE „TA HOLKA“ JE ČERSTVÁ MAMINKA.

 

„Ta holka s holou hlavou má určitě rakovinu!“ …JENŽE „TA HOLKA“ MÁ ALOPECII – NEMOC O KTERÉ SE STÁLE MOC NEVÍ.

 

„Ta holka má moc velké sebevědomí“…JENŽE TA HOLKA SI PROŠLA ŠIKANOU A TEĎ BOJUJE S ZÁKEŘNOU NEMOCÍ.

 

„To je ta divná holka s hadičkama“ ….JENŽE TA HOLKA MÁ CUROVKU A TY HADIČKY JI DRŽÍ PŘI ŽIVOTĚ.

 

Smyslem tohohle focení bylo ukázat, že to, co vidíme, když koukneme na druhé, je jen tělesná stránka. Sdělit, ať už sakra konečně kašleme na ty hloupé předsudky a stereotypy, které máme. Představit ženy, které bojují s něčím, co si my, zdraví lidé, neumíme představit. Ukázat slečny, na které se můžete obrátit. Říct, že ať už bojujete s čímkoli, nejste na to sami!

 

UKÁZAT, ŽE I V ČESKU MÁME SILNÉ ŽENY!

 

A víte, co mají tyhle ženy společné? Milují život. I přes všechny nástrahy a vlastně bohužel kolikrát i díky nim, si uvědomily, jak je život křehká a zároveň krásná věc. Že žijeme jen jednou, tak si to máme užít naplno. Že není důležité, co si o nás myslí ostatní, kór ti, kteří pro nás nejsou až tak důležitými. Uvědomily si, že nemají život mrhat nesprávnými věcmi a s nesprávnými lidmi. Uvědomily si, že krása vychází se srdce, že je to o tom, jak se cítíme.

 

To spodní prádlo bylo skoro pro všechny holky naprostý vystup z komfortní zóny. Překonaly strach a jak můžete vidět na téhle fotce, skvěle si to užily!

 

MOC VÁM DĚKUJI, JSTE SKVĚLÉ!

 

 

 

 

Jituška ke svému postu s touto fotkou napsala krásnou věc:

Kdo řekl, že žena bez vlasů nemůže být nádherná? Kdo tvrdí, že rakovinou končí život? Proč by žena s endometriózou nemohla žít plnohodnotný život plný okamžiků štěstí? Z jakého důvodu by žena, co si prošla PPP nemohla pomáhat lidem se stejným osudem? A proč by potetovaná máma neměla být dobrá?

 

 

Ať si každy tyhle fotku vyloží po svém, ať si z toho každý odnese co chce… každý totiž máme jiné chápání <3

 

Příběhy holek najdete v sekci silačky – příběhy.

 

Mějte se krásně

s láskou

vaše K ♥

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *